Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı? Diskus balıklarınızın başlangıçtan beri sağlıklı kalması için yeterli düzenlemeye dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni kullanılmış balıklar stresten mustariptir ve bitki yaprakları altında veya bitki bölgelerinin arkasında yeterli koruma sağlar. Bitkileri seçerken, 32 ° C’ye kadar su sıcaklıklarına dayanabileceklerinden emin olun. Örnekler arasında Anubias, Echinodorus, Vallisneria, Cryptocoryne ve Microsorum bulunur. Bunları çok sıkı yerleştirmeyin. Aksi halde yemek kalıntıları ve dışkılar arasında birikir. Bu, bakımı zorlaştırır ve su gereksiz yere yük biner.

Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı

Discus Akvaryumu Nasıl Olmalı?

Midye çiçekleri ve kurbağa ısırıkları gibi yüzen bitkiler ışığı ıslatır ve ortamı discus balıklarınız için daha uygun hale getirir. Pelvisin in vitro bitkilerle ekilmesi de önerilir. İstediğiniz boyuta ulaşana kadar burada biraz sabır gerekir. Fakat mümkün olan en büyük güvenlik ile patojenlerin girişini önlersiniz.

Dekorasyon olarak kökler iyi bir görünüm sağlar ve diskus bunu bir geri çekilme olarak kullanabilir. Çürüme ve yumuşak noktaları düzenli olarak kontrol etmelisiniz, aksi takdirde zararlı maddeler açığa çıkabilir. Moorkienwurzeln kesinlikle çürümez, çünkü onlar humik asitlerle bataklıktaki kökeni tarafından emdirilirler. Fingerholzwurzeln çok uygundur. Ayrıca onları havuzun üstünden asabilirsiniz. Bu harika görünüyor ve discus çiklit korumasını sunuyor!

Besleme

Diskus balıkları çeşitli ve sağlıklı bir diyete ihtiyaç duyar. Sağlıklı ve formda kalmak için buna bağlı. Çünkü iyi beslenmeyle, eksiklikleri önleyebilir ve daha iyi bir su kalitesi yaratabilirsiniz. Küçük porsiyonlarda günde birkaç kez besleyin. Diskin kısa bir sindirim sistemi vardır. Yetişkin balıklar günde iki ila üç kez beslenirken, yarıdan yetiştirilen balıkların günde en az beş öğüne ihtiyacı vardır. Mümkün olduğunca alternatif olarak sunulması gereken çeşitli türde don, kuru ve canlı yiyecekler mevcuttur. Hindi kalbi ve sığır eti ile beslenme, özellikle protein açısından zengin ve bu nedenle de büyük ölçüde büyümeyi teşvik eden discus arkadaşları arasında yaygındır.

Eş Sakinleri

Akvaryumda başka sakinleri de var mı? O zaman bu balıkların oldukça sakin ve agresif olmamasını sağlamalısınız. Aksi takdirde, hızla anlaşmazlıklara yol açabilir. Ayrıca, sıcaklık ve gıda ile baş etmek zorundalar. Uygun oda arkadaşları zırhlı kedi balığı, salyangoz ve küçük salmlers. Tavsiye edilmeyen labirent balık ve barbels gibi Asya’dan balık çoğunluğu vardır. Ayrıca, diğer döner baskınlardan ve balık ve yüzgeçli emicilerden de vazgeçmelisiniz.

Sonuç

Bu hayvanları satın almadan önce konuya dahil olun. Bazı temel şeylere sahip olun araştırın ve öğrenin.

Göreceksiniz: hızla bir uzman olacaksınız ve uzun bir süre boyunca renkli ve egzotik diskin tadını çıkaracaksınız.

Bir Yanıt Bırak