Discus Balıkların Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Discus Balıkların Beslenmesi Nasıl Olmalı? Genç hayvanlar ilk olarak ebeveynlerinin derisinde beslenirler. Larvalar yaklaşık dört haftaya ulaşır ulaşmaz, ilk kez “yabancı yiyecek” almaya başlarlar.

Discus Balıkların Beslenmesi

Discus Balıkların Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Discus Balıkların Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Doğada, balıkların çoğu alg ve ölü su bitkileri üzerinde beslenir. Ek olarak, sivrisinekler, solucanlar ve larvalar gibi daha küçük omurgasızlar tüketilir. Akvaryumda discus A ve O balıklarından biri: çeşitli diyet. Klasikler granül ve pul yemdir çok yüksek miktarlarda verilmemelidir. Özellikle granüller, aşırı beslenmede bağırsak tıkanıklığına ve nihayetinde ölüme yol açabilir. Pullar önceden ıslatılmalıdır, böylece ilk önce balığın midesinde şişmezler. Hayvanlar için, balık filetosu ve karides kuru gıda karışımları idealdir. Ek olarak, belirgin bir kırmızı renk elde etmek için bir miktar astaksantin veya beta karoten verilmelidir. Bu maddeler ayrıca balıkların stres seviyesinin düşmesi ve daha iyi çoğalmaları için de gereklidir. Kuru gıdaya alternatif olarak dondurulmuş yiyecekler bir seçenektir. Bunlar arasında özellikle sivrisinek larvaları, karides, artemia ve kril bulunur.

Genç Discusların Beslenmesi

Genç balıklar günde beş kez beslenebilir. Ancak yoğun renklendirme sağlamaz. Ek olarak, kabuklular ve z. B. biberler beslenir. Bir değişiklik için, akvaryuma canlı yiyecek atmak da yararlıdır. Solucanlar, kabuklular ve kırmızı sivrisinek larvaları, av aracını arttırır ve hayvanların tamamen tatmin olmasını sağlar. Minerallerin ve B12 vitamininin yiyeceklerin altında karıştırılması da tavsiye edilir. Lif ayrıca sindirimi uyarmaya ve böylece aşırı beslemenin önlenmesine yardımcı olur. Bu diyet liflerinin çoğu, diğerleri arasında kabuklu vakalara dahil edilir. Beslenme süresi günde üç defadır   her zaman sadece küçük porsiyonlar verilmelidir.

Bir Yanıt Bırak