Discus Krallığına Merhaba Diyelim

Discus Krallığına Merhaba Diyelim. Adından da anlaşılacağı gibi, discus balıkları, göz kamaştırıcı renklerde gelen yuvarlak bir disk, bir disk, zihin şeklinizdedir. Aslında Güney Amerika Amazon’undan, her akvaryumda bir göz alıcıdırlar. Hayvanlar genellikle beş ila sekiz hayvan arasında tutulur ve bu da muhtemelen daha yüksek maliyetlere yol açabilir.

Discus Krallığına Merhaba Diyelim

Discus Balığı Neye Benziyor?

Discus balığı, çiklit ailesine aittir ve düz yuvarlak gövdeli olarak sıradanlardan açıkça ayrılır. Ölçekleri farklı renklendirilebilir. Yanardöner kendilerinin sık sık neonartigem, sarı, mavi ve kırmızı. Uzun sonuna altında, dudakları, düzleştirilmiş ağız, genellikle biraz şişirilmiş bakmak içinde izleyiciye sunuyoruz. Yüzgeçler sırtını ve karnını süslüyor ve renklendirmeleriyle çoğu zaman vücudun geri kalanıyla zıtlık gösteriyor. Kuyruk yüzgeçleri oldukça küçük ve dardır. Özel bir özellik, vücudun yüzeyinde meydana gelen duygu durum bantlarıdır. Balıkların doğasına bağlı olarak yoğunluğunu değiştirirler ve stres ve huzursuzluğun önemli bir göstergesidirler.

Hangi Discus Türleri Var?

İlk discus, 19. yüzyılda Brezilya’daki Avrupalı ​​araştırmacılar tarafından keşfedildi ve o zaman gerçek discus olarak adlandırıldı. Görünüşü sarımsı yatay çizgiler, beyaz arka plan ve büyük bir siyah uzunlamasına bant ile klasik düz şekliydi. Daha sonra, hayvanın daha fazla türü. Özellikle pul ve kireç boyaması, hızlı bir şekilde fark edildi, farklı ortamlarda farklıydı. Bugün, belirleyici özelliklerin kesin bir sınırlamaya yol açmaması nedeniyle, diskus balıklarının tam olarak farklı şekillerde bölünemeyeceği varsayılmaktadır. Bir tür içinde bile, kepek sayısı, renklendirme ve yüzgeç ışınları bazen önemli ölçüde farklılık gösterir. Bununla birlikte, birçok akvaristler vahşi doğada meydana gelen dört discus türünü ayırt ederler: Heckel discus, kırmızı ve maviyi beş çizgili olarak, vücuttaki kahverengi renk tonlarıyla kahverengi discus, Peru’dan gelen yeşil discus ve mavi discus. Evde bulunan akvaryumlar için, Heckel Diskus, ekstra yumuşak, ılık ve düşük pH suya ihtiyaç duyduğu için en zor olanıdır. Yetiştiriciler bu örneklere ek olarak, mavi-turkuaz ve muhteşem bir ışıltı efektine sahip bir “Mavi Elmas” varyantı gibi birçok başka tür ürettiler. Ayrıca sarımsı türler “Güvercin Kanı” ve “kırmızı-turkuaz” çok popüler evcil hayvanlar olarak kabul edilir. Düşük pH gerektiren sıcak suya ihtiyaç vardır. Yetiştiriciler bu örneklere ek olarak, mavi-turkuaz ve muhteşem bir ışıltı efektine sahip bir “Mavi Elmas” varyantı gibi birçok başka tür ürettiler. Ayrıca sarımsı türler “Güvercin Kanı” ve “kırmızı-turkuaz” çok popüler evcil hayvanlar olarak kabul edilir. Düşük pH gerektiren sıcak suya ihtiyaç vardır. Yetiştiriciler bu örneklere ek olarak, mavi-turkuaz ve muhteşem bir ışıltı efektine sahip bir “Mavi Elmas” varyantı gibi birçok başka tür ürettiler. Ayrıca sarımsı türler “Güvercin Kanı” ve “kırmızı-turkuaz” çok popüler evcil hayvanlar olarak kabul edilir.

Bir Yanıt Bırak