En İlginç Akvaryum Balıkları

Akvaryum yani balık beslemek dünyanın en yaygın hobilerinden biri. Balıkların stresi azaltması ve tabi ki estetik görünümleri ile bakımlarının diğer evcil hayvanlara kıyasla kolay olması sebebiyle dünyada balık besleyen insanların sayısı her geçen gün artıyor. Akvaryum balıkları inanılmaz bir çeşitliliğe sahipler, yazımızın konusuysa en ilginç akvaryum balıkları. İşte karşınızda görünümleri ile insanı şaşırtan akvaryum balıkları.

En İlginç Akvaryum Balıkları

Aravana

Aravana üzgünle kızgın karışımı bir yüz ifadesine sahip ve bu sebeple oldukça ilginç görünüyor. Aravana ya da arowana hem büyük hem de çok pahalı bir balık olduğu için ev akvaryumları için pek uygun değil bu arada.

Hayalet balığı

Son zamanlarda akvaryumcular arasında çok popüler hale gelen hayalet balığı siyah rengi ve ilginç formu ile sahip olduğu popülerliği fazlasıyla hak ediyor. Gerçekten de ilginç bir görünüme sahip olan bu balıklar etçiller ve kendilerinden küçük balıkları yiyebiliyorlar, bu sebeple eğer hayalet balığı beslemeyi düşünüyorsanız bunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Afrika kelebek balığı

Listemizin ilk sırasında yer alan aravana ile uzaktan akraba olan Afrika kelebek balığının da yüzü aravana gibi ilginç, ayrıca bu balığın kanat görünümlü göğüs yüzgeçleri de ilginç görünmesinde rol oynuyor. Zaten göğüs yüzgeçleri sayesinde en popüler akvaryum balıklarından da biri aynı zamanda.

Cüce balon balığı

İsminden de anlaşılabileceği gibi şişen cüce balon balıkları sadece bu özellikleri sebebiyle bile en ilginç akvaryum balıkları arasında sayılmayı hak ediyorlar. Bu balıkların agresif ve çok obur olduklarını da belirtmemizde fayda var, hatta öyle ki kabuklu deniz canlılarını bile mideye indirebiliyorlar.

Flowerhorn

Bir çiklit türü olan flowerhorn kafasının şekli sebebi ile gerçekten çok ilginç bir görünüme sahip. Bu ilginç akvaryum balığı da en popüler balıklardan biri.

Zebra vatoz

Zebrayı andıran deseni ile sadece ilginç değil çok da güzel görünüyor. En çok beslenen akvaryum balıklarından biri olan zebra vatozun bir diğer ilginç özelliği de gözlerinin kafasının üst kısmında olması. Son derece estetik bir balık olan zebra vatozu son derece barışçıl bir balık, bu yüzden saldırgan türler ile birlikte bakılmaması gerekiyor.

Bir Yanıt Bırak