En Küçük Akvaryum Balık Önerileri

En Küçük Akvaryum Balık Önerileri. Dünyanın en keyifli hobilerinden biri akvaryum. İnsanı hem dinlendiren hem de hayvan besleme keyfi yaşatan akvaryumlarda bakılabilen binlerce farklı balık türü var ve bu balıkların özellikle küçük boyutlarda olanlarının birçoğu çok popüler.  Yeni bir akvaryum kurmayı ya da akvaryumunu minik sevimli balıklar ile şenlendirmeyi planlayanlar için en küçük akvaryum balıklarını derledik.

En Küçük Akvaryum Balık Önerileri

En Küçük Akvaryum Balık Önerileri

En Küçük Akvaryum Balık Önerileri

Ember Tetra (2 cm)

Tetralar akvaryumla yakından uzaktan ilgisi olan herkesin bildiği akvaryum balıkları arasında yer alıyor. Tetraların hem en küçük hem de popüler elemanlarından biri olan amber tetranın boyu 2 santim, yani küçük akvaryum balıkları listesinde ilk sıralara kuruluyor. Kırmızı ve turuncu yarı saydam rengi ile amber tetra her akvaryuma renk katıyor.

Cüce Kirpi Balığı (3.4 cm)

Güneybatı Hindistan’a özgü bir tatlı su balığı olan cüce kirpi balığı 3,4 santimlik boyu ile minnak akvaryum balıklarından biri. Bu balıkların son yıllarda hızla yükselen bir popülarite grafiği çizdiğini de belirtmemizde fayda var.

Kırmızı Badis(2 cm)

Büyüklük ve görünüm açısından küçük akvaryumlar ile mükemmel bir balık olan kırmızı badisin boyu da 2 santim. Ancak şunu da eklememiz gerekli, bu balıklar küçük olmalarına karşın kimi zaman diğer erkek balıklara karşı agresif tutumlar sergileyebilirler.

Pigme Cory (3,3 cm)

Uyumlu bir balık olan pigme cory 3,3 santimlik boyu ile küçük akvaryumların favorileri arasında yer alıyor. Özellikle ember tetra ile gayet iyi geçinmesiyle tanınan bu minik balıklar çok da sosyaller.

Meyankökü Grumi (3,3 cm)

Meyankökü grumi sadece ufak boyutu ile de değil göz alıcı renkleri ile de küçük akvaryumlar için ideal bir akvaryum balığı. Ayrıca bu balık da yumuşak huylu ve bu da meyankökü grumi türünü daha çekici kılan bir özellik.

Yeşil Neon Tetra (3,3 cm)

Yeşil neon tetra için akvaryum dünyasının en tanınan elemanlarından biri demek pek de abartı sayılmaz. Bu popüler akvaryum balığının boyu 3,3 santim ve tek kelime ile muhteşem bir görünüşü var. Dolayısı ile küçük akvaryumlar için yeşil neon tetra parlak bir seçenek.

Bir Yanıt Bırak