En Pahalı Akvaryum Balıkları

Akvaryum dünyanın en yaygın hobilerinden biri ve dünyada binlerce akvaryum balığı türü bulunuyor. Akvaryum herkes için uygun bir hobi zira her bütçeye uygun birçok balık türü var. Ancak bazı akvaryum balıkları fiyatları ile kelimenin tam manası ile dudak uçuklatıyor. Dünyanın en pahalı akvaryum balıkları hangileri diye merak ediyorsanız cevabı yazımızda sizi bekliyor.

En Pahalı Akvaryum Balıkları

Platinyum Arowa

Dünyanın en ilginç görünümlü balıklarından biri olan arowanın beyaz renkli olanı aynı zamanda dünyanın en pahalı balığı. Bu nadide balıkların fiyatı tam 400 bin Dolar! Bu balıkların bu kadar değerli olmasında çok nadir bulunmalarının yanı sıra insanla iletişim kurmaktaki başarıları ve eğitilebilirlikleri de rol oynuyor elbette.

Freshwater Polka Dot Stringray

Bir vatoz türü olan bu balık muhteşem görünümü ile insanı adeta büyülüyor ve 100 bin Dolar olan fiyatı ile de şaşırtıyor. Avlanmayı başaramayan bu güzel balıkların akvaryumlarda bakılırken el ile beslenmesi gerektiğini de ekleyelim.

Peppermint Angelfish

Kendine has biçimi ve kırmızı beyaz çizgili deseni ile son derece dikkat çekici bir balık türü olan peppermint angelfish 30 bin dolara alıcı buluyor. 30 bin Dolarlık fiyatı ile en pahalı egzotik balıklardan biri olmayı da başarıyor.

Bladefin Basslet

10 bin Dolar fiyata sahip olan minik balık bladefin basslet bir Karayip balığı. İsmini sırtında bulunan bıçak biçimli yüzgeçten alan bu balıkların rengi genellikle beyaz ve turuncu oluyor. Bu minik balığın fiyatının bu denli yüksek olmasının sebebiyse bulmanın çok zor oluşu.

Golden Basslet

Yine bir basslet türü olan golden basslet de diğer akrabası gibi doğada çok zor bulunduğu için fiyatı 8 bin Dolar. Bu balığın rengiyse adından da anlaşılabileceği gibi altın sarısı.

Neupten Grouper

Bir derin su balığı olması sebebiyle bulunup yakalanması çok zor olan neupten grouper balığı tam da bu sebeple 6 bin Dolarlık fiyata sahip.

Australian Flathead Perch

Anavatanı Avustralya olan bu balık da nadir bulunuyor ve fiyatı 5 bin Dolar. Kırmızı parlak çizgileri ile akvaryum için kusursuz bir güzellik sunan balığı bulup satın alabilmek pek de kolay değil.

Bir Yanıt Bırak