En Popüler Akvaryum Balıkları

Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de balık besleyenlerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Bunun en önemli sebebi balıkların estetik görünüşünün yanı sıra diğer evcil hayvanlara kıyasla bakımlarının da çok daha kolay olması. Akvaryumlarda yüzlerce farklı türde tatlı su balığı beslenebiliyor, ancak bazı türler diğerlerine kıyasla çok daha fazla tercih ediliyor. İşte karşınızda en popüler akvaryum balıkları.

En Popüler Akvaryum Balıkları

En Popüler Akvaryum Balıkları

En Popüler Akvaryum Balıkları

Neon Tetra

Kısaca neon balığı olarak da bilinen neon tetra balığı yaklaşık 2,2 santim boya ulaşır ve vücutlarının yan tarafında bulunan mavi yatay şerit karanlıkta parlar, işte bu sebeple neon tetra akvaryum dünyasının karanlıkta parlayan muhteşem yıldızıdır.

Lepistes

Akvaryum balıkları denilince akla gelen ilk türlerden biri de tabi ki lepistes.  Diğer ismi gupi olan lepisteslerin erkekleri daha çok tercih ediliyor çünkü erkekleri daha renkli. Bu balıkların popüler olmasının diğer iki nedeni de bakımlarının kolaylığı ve çok da kolay üremeleri.

Astronot Balığı

Çiklit balığının bir türü olan astronot balığı ya da diğer ismi ile Oscar yukarıda saydığımız akvaryum balıklarından biraz farklı zira oldukça iri bir tatlı su balığı. Boyu 45 santime kadar ulaşabilen astronot balıkları kendilerinden küçük hemen tüm balıklara saldırma eğilimindedir. Bu sebeple popüler bir akvaryum balığı olsa da bakımının deneyim gerektirdiğini belirtmemizde fayda var.

Siyah Moli

Akvaryumlarda süzülen siyah balıklar gördüyseniz muhtemelen gördüğünüz balık siyah Moli’dir. Bu balıklar da kolay bakılmalarıyla tercih edilirler, ancak siyah Moli de çok hızlı ürer, bu sebeple çift olarak alacaksanız bunu göz önünde bulundurmanız gerekir, yoksa akvaryumunuz kısa sürede çok sayıda Moli ile dolabilir.

Zebra Balığı

Göz alıcı renkleri ile tanınan zebra balığı da çok popüler bir akvaryum balığıdır. Uyumlu bir balık türü olması ve kolay bakılabilmesi estetik görünüşü ile birleşince zebra balığının çok sevilen bir akvaryum balığı olması hiç de şaşırtıcı değil.

Plati

Plati özellikle akvaryum hobisine başlangıç için tavsiye edilen bir tür, bakımı çok kolay olan Plati rengârenk görünümü ile de sahip olduğu popülerliği sonuna kadar hak ediyor.

Bir Yanıt Bırak